Adwords Çılgınlığı

Online olarak reklam sektöründe firmasını ve kampanyalarını duyurmak ve gelirlerini arttırmak isteyen şirketlerin hedeflerine kesin çözüm sunmak için Google tarafından hizmete sunulmuş bir reklam sistemi mevcuttur. Bu sistemin adı Adwords‘tür. Bu sitem ile birlikte kendi reklamınızı dilediğiniz gibi oluşturabilir ve bu sayede istediğiniz bir reklamı hedef kitlelere ulaştırmak adına önemli bir adım atmış olabilirsiniz. Sistemin sizin için sağladığı avantajlardan biriside reklamınız da kullanacağınız anahtar kelimelerinin Google tarafından liste halinde size sunulmasıdır. Böylece Google ‘da oluşturacağınız reklam kategorisi ile en çok aranan kelimeleri görebilir ve reklam metninizin içerisinde bu popüler kelimelere yer vererek başarı çıtanızı arttırabilirsiniz.

Reklam oluşturacak kişilere tanınan kolaylıklardan birisi de bütçelerini kendileri belirleyebilme tasarrufunda olmalıdır. Adwords hiç bir şekilde reklam hazırlayanlara minimum ödemesi gereken bir bedel seçeneği sunmamaktadır. Böylece bütçenize uygun bir reklam oluşturarak yayınlanmasını sağlar. Dilerseniz reklamlarına tık başı ödeme sistemini konuşlandırabilirsiniz. Bu seçeneği tercih ediyorsanız reklamlarınız sadece tıklandığında reklam bedeli ödersiniz. Tık başı ödenecek miktarı da sizin belirlemenizi sağlamaktadır. Örneğin 10 kuruş gibi.

Adwords‘ün bir diğer avantajı ise reklamlarınızı oluştururken ayırdığınız bütçe ile doğru orantılı olarak bu reklamın kaç milyon kişi tarafından görünme ihtimali olduğudur. Bu veri size reklam bütçenizde artış yada azalma yapmanıza kaç kişiyi hedeflediğinize bağlı olarak esnek hareket etmenize sebep olacaktır. Google‘a örneğin spor ürünleri ile ilgili bir bilgi verdiniz. Kullanıcı Google sitesinden spor yazılı bir arama yaptığında sonuçlar penceresinin hemen yanında yani sağ sütunda sizin reklamınız görülecektir. Bu filtre sistemi sayesinde de hedef kitlelere daha kolay ulaşmayı sağlamaktadır.

Siz de etkili reklam ile sesinizi duyurmak ve online alışveriş pazarında gelirlerinizi arttırmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden bu sistem ile tanışmalı ve belinizi bükmeyecek bedeller ile reklamlarınızı tüm Türkiye’ye duyurabilirsiniz. Günde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği ve milyarları bulan sayfa gösterim sayısı ile büyük güç olmayı başaran Google sayesinde hedeflediğiniz bir reklam ağını oluşturun ve kazanmaya başlayın. Herkese keyifli ve bol kazançlı günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Adwords İle Kazanmaya Devam başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Share this post

Post Comment