Adwords İle Kazanmaya Devam

Reklam maliyetlerinizin çok olduğundan mı endişe ediyorsunuz? Daha düşük maliyetler ile daha büyük ve doğru kitlelere mi ulaşmak istiyorsunuz? O zaman hiç endişe etmeden yanınızda size bu hizmeti sağlayan bir sistem olduğunu biliniz. Google tarafından insanların reklam ihtiyaçlarını gidermek için kurulan Adwords sayesinde harcamalarınızı kontrol altında tutan.

Sistem size pek avantajı kullanabilmenize imkan tanımıştır. Burada kendi reklamlarınızı siz tasarlarsınız. Reklam metnini içerisinde kullanmanız gereken kelimeleri siz belirlersiniz. Google‘da size bu konuda yardımcı olacak ve reklam vereceğiniz ilgili kategorinizde en çok aranan kelimeleri sizlere sunarak metinleriniz arasında kullanmanızı sağlayacaktır. Böylece insanlar o kelime ile ilgili bir arama yaptığında arama sonuçlarının yanında sizin reklamınız gözükecektir. Böylece daha doğru hedef kitlesine ulaşmanızı sağlamaktadır.

Adwords ile reklam bütçenizi tamamen siz belirlersiniz. Günlük olarak reklam bütçenizi ayarlayabilir yada reklamlarınız tıklandığında ücret ödeyeceğiniz tık başı sistem ile yeni hedef kitlelerine ulaşabilirsiniz. Üstelik tık başı ödeyeceğiniz reklam ücretini de siz belirlersiniz. 10-15 kuruş gibi seçenekler seçerek küçük bütçelerde firmanızı milyonlara duyurabilirsiniz.

Reklamlarınızın denetimini yapabilirsiniz. Gün içerisinde kaç kişinin gördüğünü yada reklamlarınızı tıkladığı gibi verilere dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. Böylece gündelik olarak reklam bütçenizde değişkenlikler gösterebilirsiniz. Kolay bir şekilde bunları yapılandırma imkanını da sizlere sunması ile reklam sektöründe en çok tercih edilen yöntem olmuştur. Google Adwords‘ü kullanan firmaların yorumlarına bakıldığında iş yoğunluk ve taleplerinde ciddi oranda artış yaşandığını ve gelirlerini düzenli olarak arttırdıklarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Bir diğer sunduğu eşsiz hizmet ise yerel yada bölgesel anlamda reklamlarınızı yönlendirebilmeniz ve sınırlandırmanızdır. Bu seçenek sayesinde reklamlarınızı belirli bir bölgede araştırma yapan kişilerin ulaşması için tasarlayabilirsiniz. Örneğin bulunduğunuz yerden 40 km uzaklığa kadar kriter belirleyebilir böylece reklamlarınızın bölgenizde gezinen internet kullanıcıları tarafından görülmesini başarabilirsiniz. Eğer lokal anlamda bir işletmeye sahipseniz bu seçeneğin sizin için tam bir biçilmiş kaftan olduğunun altını çizmek isteriz. Reklamınızın hedef dilini de belirleyerek böylece uluslararası bir satış yapmak istiyorsanız farklı dil alternatiflerinden de kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aşk Büyüsü Yapan Medyum Hocalar Nasıl Yapıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Share this post

Post Comment