Android Telefon Takip Uygulaması

Android Telefon Takip Uygulaması

Akıllı telefonlar içerisinde işletim sistemiyle çalışan telefonlardır. Donanım olarak bilenen akıllı telefonların yazılım kısmında ise işleri yürüten işletim sistemleri mevcuttur. Bu işletim sistemleri telefondan telefona değişirken günümüzde akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemlerini sıraladığımızda %70 – %80 yakın oranda Android işletim sistemi kullanılmaktadır.

Google tabanlı Android işlerim sistemi kolay kullanımı yanı sıra ücretsiz yazılım yapabilme olanağı vermesi geliştiriciler tarafından çokça uygulamanın piyasaya sürülmesine olanak sağlamaktadır. Bu uygulamalar oyunlar, telefonlarda kullanılan diğer yardımcı elemanlar olabilirken bir tanesi de Android takip programıdır.

Android Takip Programının Özellikleri

Android telefon takip programı başka bir telefon ya da Android kullanan tablet üzerinden yapılan işlemleri görebilmemize olanak sağlayan bir programdır. Casus bir yazılım diyebileceğimiz telefon takip programı sayesinde yüklü olan telefonun yaptığı tüm işlemlerden haberdar olabileceğiniz program tipidir. Android telefon takip de diyebileceğimiz Android takip yazılımı bir telefon ya da tablette kimlerle mesajlaşıldığını hangi saatte mesajlaşıldığını, kimlerin arandığı ve aranan numarayı, kimler tarafından aranıldığını hangi uygulamaların çalıştırıldığını takip ederek bildiren programdır. Android takip programı telefonun tüm uygulama ve durumlarına takip ederek GPS aracılığıyla birebir yer belirlemede kullanılır.

Takip Programları İçerikleri

Android takip programları içerisinde; Telefon arama bildirimi ile gelen giden telefon aramaları üzerinde bilgi sahibi olunabilir. SMS ve mesajlar takip edilerek hedef telefon üzerinden atılan ve alınan mesajların içeriğine ulaşılabilir. GPS konum belirleme sayesinde hedefteki telefonun bulunduğu yeri tam olarak belirlenebilir. Telefon içindeki diğer uygulamalar bunlar; Whatsapp, Viber, Facebook, Skype gibi aracılığıyla yapılan mesajlaşma ya da diğer aktivitelerden anlık olarak haberdar olunabilir.

Android takip yazılımı kullanılarak hedef telefon da konuşan kişiler üzerinde telefon dinleme yapmanın yanında telefonun bulunduğu ortamda ortam dinlemesi yapmaya kadar imkân verilebilir.

Takip Programları Nerelerde Kullanılabilir?

Aileler ve şirketler Android telefon takip programını kullanarak çalışanları ya da ailede ki çocuklar üzerinde kontrolü sağlamaktadırlar. Pozitif anlamda kullanımını düşündüğümüzde aileler çocuklarının konumlarını bilmek ya da şirketler dışarıda aktif çalışanlarının konumlarını takip etmede kullanmaktadırlar.

Share this post

Post Comment